İlk Kişisel Çağrımız

"HİKMETAKADEMİSİ WEB SAYFASI VE PDF DERGİSİ İÇİN KİŞİSEL İLK ÇAĞRIMIZ..."
İlk Kişisel Çağrımız
Hasan DÜNDAR
Hasan DÜNDAR
Eklenme Tarihi : 6.01.2021
Okunma Sayısı : 937

HİKMETAKADEMİSİ WEB SAYFASI VE PDF DERGİSİ İÇİN KİŞİSEL İLK ÇAĞRIMIZ...

Kıymetli arkadaşlar…
Hayırlı günler selam ve saygılarımla.


Malatya’dan bizim beraberce oturup bazı konuları tartıştığımız konuştuğumuz bir gurubumuz var..” MALATYA AKADEMİ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU”.. Bu akademi grubunda 15 yıldan fazladır her hafta toplanıp sohbet ettik. Konuştuk tartıştık ayrıca WhatsApp grubunda milyonlarca sayfalık bilgiler paylaştık, değerlendirmeler yaptık, ama şu anda geriye baktığımızda sadece; elimizde bu anları hatırlatan fotoğraf karelerini dışında pek fazla bir şey yok. Haklarını yemeyeyim, bu arada guruptaki bazı yazar arkadaşların kitap sayıları arttı ve kitapsız yazarlarımızın da makaleleri çoğaldı. Yaklaşık 4-5 sene önce de bir dergi çıkaralım diye proje ortaya atmıştık. Gerek ilgisizlik, gerek maddi çerçeve yahut ta gruptan ayrılmalar ve benzeri sebeplerle bu düşüncemizi bir türlü hayata geçiremedik  “şu anda yine tek başına bir Ümmet olma aşkıyla “  bu düşüncemi hem AKADEMİ gurubuna hem de kamuoyu önünde sizlere sunuyorum  “gelin canlar bir olalım "


Artık dünya küçük bir köy sayılır. Pandemi (covit - 19 salgını ) çoğu alışkanlıklarımızı değiştiriyor yazılı ve basılı kâğıtlardan oluşan dergilerin yerini, dijital sanal ve PDF yayınlar yer alıyor; biz de Malatya ilinden tüm dünyaya yayın yapacak bir kurumun temellerini atabiliriz. Bu konuda isterseniz maddi, isterseniz manevi, isterseniz dua, isterseniz hoşça kalın, gibi yardımlarınızı, tekliflerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.


Düşündüğüm şey şu şekilde; bir web sayfası tasarımı yapmak istiyoruz. Bu web sayfasında güncel günlük haberler ve haberlerle ilgili fazlaca bir şeyler olmayacak. Ama haberlerin ardında, arka planlar, tarihi boyutları, haberlerle ilgili yorumlar, analizler yer alabilir. Hangi konularda olacak diyorsanız HAYATA DAİR HERŞEY diyebilirim. SINIR, SINIF, DİN, IRK DİL, CEMAAT, GURUB, PARTİ, LİDER, CİNSİYET ayırımı yapmadan; ÖTEKİLEŞTİRME, NEFRET SÖYLEMİ, HAKARET ve KÜFÜR, olmadan insanca bir sevgi dili söylemi ile  “ SİZİN VE BİZİM ARAMIZDA ORTAK BİR KELİMEDE BULUŞMAK GAYRETİ VE ÜMİDİ İLE “
Bu web sitesi ;yazarların ;yazı göndereceklerin ,belirlenecek dosyalar çerçevesinde sahife sınırlaması olmaksızın yorum ve analizleri ,röportajların, bazen alıntıların, bazen de çevirilerin, oluşturacağı bir süreli yayın olacaktır.


Yazılan bu yazılar daha doğrusu belirlenen dosya konusu ile ilgili birikimlerinde dört ayda bir PDF DERGİ çıkarmak istiyoruz..Tabi bu çalışmaları yaparken ilgili bir yazı kurulu da olsun diye düşünüyoruz... Mesela gelen her yazıyı en az iki üç kişi okusun. Avukatımız yasal tarafını bir kontrol etsin ondan sonra yayınlayalım. Hatta zamanla hakemli bir dergi haline getirebiliriz. Hakemli dergi sadece bilimsel ve akademik konularda değil ALAYLILAR olarak ta başarmamız gereken bir cenderedir. Yasal prosedürünü bilmiyorum ama; neden olmasın?


Üniversitelerimizden de makaleleri gelebilir. Özellikle çalışmalarını yayınlamak isteyen gençlere imkân ve fırsat vermek istiyoruz, desteklemek istiyoruz.
Bu web yayını ve PDF DERGİ için ÖNERİ TAVSİYE ŞEKİL TİP TUTUM ÇERÇEVESİ KONULARINDA SİZLERDEN İLGİ BİLGİ VE YANIT BEKLİYORUM..
Cevap tavsiye ve yorumlarınızı LÜTFEN EMAİL OLARAK GÖNDERİNİZ.

hikmetakademisi44@gmail.com

Selam ve dualarımla

Hasan Dündar
Makina Müh. /Malatya

 

YORUMLAR
Selahattin kılıç
20.1.2021 05:41
Hasan bey tebrik ediyorum.yolunuz açık olsun, baki selamlar

Mehmet Turgut
14.1.2021 23:18

Bilgi maliyeti yüksek bir değerdir.Pahalı bir değeri bizler bedelsiz sahip oluyoruz. Olabildiğince paylaşım yapma gayretleriniz için tüm bilgi sahiplerine teşekkür ediyorum.Hakkınızı helal ediniz.

Eyüp Polat
11.1.2021 11:28
Değerli hasan abim Allah bu yolda sizlere herturlu maddi manevi desteği eksik etmesin inşaallah,aydınlanma,bilinçlenme,ve şuur yolunda,fikri hür, vicdanı hür,hak ve adaletten yana olan,bir çizgide nice verimli çalışmalarınızı hakikatten bekliyor,dualarımızın sizler ile olduğunu acizane ilan ediyoruz, allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah...selam ve dua ile kalin

Mehmet cangir
9.1.2021 23:34

Rabbim çalışmalarınızı ve gayretlerinizi arttırsın Doğru istikamette doğru bilgide yürüyenlere selam olsun.

HULUSİ ALPTEKİN
7.1.2021 19:47
Sa’y bizden tevfik Allah’tan. Attığınız bu adımda muvaffakiyyetler niyaz ediyorum...

Mehmet orakci
7.1.2021 13:26
Rabbim çalışmalarınızı başarılı kılsın, gayretlerinizi mükafatlandırsın inşallah...

Mehmet Dağtekin
7.1.2021 12:59
Hasancığım, Hepimizin çok faydalanacağını düşünüyorum.Hayırlı olsun.

Orhan ÇAM
6.1.2021 23:22

Sevgili ağabeyim bu güzel ve halisane niyetinize nail olacağınızı ümit ediyorum. İnşaallah bu sitenin sıkı takipçilerinden biri olmaya çalışacağım. Rabbim muvaffak eylesin.

İrfnck
6.1.2021 23:18

Hayırlara vesile olsun inş

İlker aydın
6.1.2021 22:41

Allah hayırlı uğurlu eylesin Başarılarınızın devamını dilerim

İlhan İçen
6.1.2021 16:59

Uzun bir süredir devam etmiş olduğunuz bu çalışmanın bir web sayfasına, bir dergiye dönüşmesi güzel bir atılım olduğunu düşünüyorum. Hayırlara vesile olur inşaAllah . Selamlar ilhan içen

Mahmut Balcı
6.1.2021 14:58

Girişiminiz hayırlı olsun. Hayırlara vesile olsun. Yolunuz açık olsun. Rabbimden hayırlı başarılar dilerim.

Asım Demirkök
6.1.2021 14:54

Dileğim güze düşüncelerinizin içi güzeliklerle dolsun ve güzelliklerle yürüsün.

YENİ YORUM YAP
güvenlik Kodu
ALINTI YAZARLAR TÜMÜ
Ümit AKTAŞ
Ümit AKTAŞ

Bulgur ve Adalet

Ali BULAÇ
Ali BULAÇ

Taliban Üzerine

Vahdettin İNCE

Vahdettin İNCE

Taliban’dan Beklentim

Salih TUNA

Salih TUNA

Tehlike ve Müjde!

Taha ÖZHAN

Taha ÖZHAN

Tunus’a Darbe

Byung- CHUL HAN

Byung- CHUL HAN

Yorgunluk Virüsü…

Ramazan BEYHAN

Ramazan BEYHAN

Darbe İnsanlık Suçudur

Tanıl BORA

Tanıl BORA

Üç Terzi

Cemile BAYRAKTAR

Cemile BAYRAKTAR

Yüzyılın İşgali

Mehmet ALAGAŞ

Mehmet ALAGAŞ

Biyografi

Prof. Dr. Ulvi SARAN (Malatya Eski Valisi)

Prof. Dr. Ulvi SARAN (Malatya Eski Valisi)

İnsanı Kendi Olmaktan Çıkartan Bir Çağın İçindeyiz

Bizimle sosyal ağlarda bağlantı kurun!